Taneční škola skupiny Angeles

Začali jsme v roce 2002 jako taneční kroužek v domě dětí a mládeže v Trutnově pod vedením Tatiany Karbanové (v té době ještě Kačkošové). Postupně jsme se rozrůstali a přesunuli se do Dvora Králové nad Labem, kde nás v roce 2004 zastřešila TJ Sokol Dvůr Králové.

Z počátečních 24 tanečníků s jednou soutěžní skladbou nás je nyní okolo 100 a pro každou sezónu připravujeme minimálně 6 soutěžních skladeb. Se začátečníky se účastníme regionálních pohárových soutěží a s pokročilými se účastníme nejvyšší taneční soutěže v České republice a mnohokrát se nám povedlo postoupit až na mistrovství světa.

Naším největším úspěchem je bronzová medaile na mistrovství světa s choreografií Gorgony.

Jaké styly tančíme?

Věnujeme se převážně tanečním stylům show dance a pom pom dance.

Show dance = Art show

Výpravná choreografie, ve které jsou uplatněny prvky jazzového a scénického tance, akrobacie a zvedaných či vyhazovaných figur. Velmi často se používá tzv. „atmosférická hudba“ a rekvizity. Při hodnocení show se posuzují kritéria originality, úroveň spojení myšlenky, hudby, tance, choreografie, kostýmu a použitých rekvizit v tanečním čísle.

Freestyle pom pom dance

Choreografie s důrazem na synchronizaci a vizuální efekty. Dále pak na ostré a čisté pohyby podtrhující práci s pomy (tzn. třásněmi, které používají roztleskávačky). Pro tento typ tance je používána moderní populární hudba.

Ve volných chvílích tančíme i jiné styly, jako například street, twerk, disko a další. Těmi se však zabýváme pouze rekreačně.

Kde nás můžete vidět?

Každý rok připravujeme pro veřejnost velkou taneční show, na které předvedeme všechny naše choreografie a seznámíme všechny s dosaženými výsledky. Na naše vystoupení pravidelně zveme hosty, kteří nemají možnost prezentovat svou činnost. Touto formou se jim snažíme dát prostor pro vlastní představení.

Další naší pravidelnou akcí je ples ADG (Angeles Dance Group), který je pořádán (téměř) každoročně. Je určen pro všechny fandy ADG a pro ty, co se chtějí bavit. Vždy se snažíme připravit něco nového. Výtěžek z plesu a plesové loterie je věnován na dopravu, kostýmy a rekvizity pro děti na jejich soutěžní vystoupení.

 
Novinky
Sestřih z oslavy 20 let
Sběr fotek a videí ADG
Nadcházející akce
12 červen
Vystoupení ve Strži
3 srpen
Letní taneční soustředění