Medailový víkend královédvorské taneční skupiny ANGELES Dance Group

20.3.2017 | Napsali o nás

Tento víkend začala první regionální kola tanečních soutěží. V sobotu jsme vyrazili do Aldisu v Hradci Králové na první kolo tanečního turné Czech Dance Masters. Tohoto kola se zúčastnily všechny věkové kategorie a všechny taneční formace. Naši nejmenší získali stříbrnou medaili s velmi vtipnou skladbou „Pidilidi“, dětem o jednu známku uniklo zlato, ale i tak byla radost z druhého místa veliká. Děti soutěžily se skladbou „Mňam“ a získaly stříbrné medaile. Juniorky soutěžily v kategorii show art se skladbou „Štíři“ která nadchla celý Aldis a získaly s přehledem zlatou medaili. V kategorii pom pom dance soutěžily se skladbou „Pyšný jako páv“ a umístily se na krásném stříbrném místě. Vrcholem každého tanečního dne je vždy kategorie dospělých a ne jinak tomu bylo i Hradci. Naše děvčata vystupovala se skladbou „Kamufláž“ a vytancovala si stříbrnou medaili.

                V neděli jsme vyrazili na zcela novou soutěž Czech Dance Tour do Chrudimi. „Pidilidi“ měli bohužel tu smůlu, že v jejich taneční kategorii pořadatel sloučil všechny taneční styly do jedné kategorie. I tak zabojovali a získali krásné páté místo. Sladkému „Mňam“ uteklo první místo tak jako v Hradci o jeden bod. Nově zde děti vystupovaly se skladbou pom pom dance „Kovbojská“ a vybojovaly stříbrnou medaili. Štírům se vystoupení v Chrudimi nepovedlo tak jako v Hradci, ale obsadili krásné druhé místo. Bombou však bylo vystoupení „Pyšný jako páv“. Ti měli největší konkurenci a naše radost byla nesmírná, když si děvčata dotančila pro zlato. „Kamufláž“ doslova převálcovala své soupeřky a získala suverénně zlatou medaili.

                Bilance tohoto víkendu jsou tři zlaté medaile, šest stříbrných a jedna bronzová. Úžasný výsledek. Pochvala patří všem našim tanečnicím a hlavně děkujeme rodičům, kteří pomáhaali, kde se dalo, abychom všichni tento hektický víkend zvládli. Teď je pondělí a už se těšíme na sobotu, protože jedeme na první kolo Taneční skupiny roku. TĚŠÍÍÍME SE

Zdroj: http://www.kralovedvorsko.cz/sport/tanec/medailovy-vikend-kralovedvorske-tanecni-skupiny-angeles-dance.html 

Novinky
Sestřih z oslavy 20 let
Sběr fotek a videí ADG
Nadcházející akce
12 červen
Vystoupení ve Strži
3 srpen
Letní taneční soustředění