Čtvrté místo na Mistrovství světa v show dance pro dvorskou ANGELES Dance Group

11.10.2018 | Napsali o nás

Celá naše taneční sezóna 2018 byla v duchu přípravy na velkou taneční událost, - a to Mistrovství světa v show dance, které se letos konalo v Praze. Trenérky nechtěly nic zakřiknout, ale tajně doufaly, že by to mohlo klapnout. Nakonec se jim podařilo svůj tajný a dlouho očekávaný sen uskutečnit. Jejich produkce s názvem „Ztracená v moři“ postoupila na Mistrovství světa.

Do poslední chvíle se ladila sestava, do které zasáhly nemoci, školní akce, výlety, taneční, zranění a spousta dalších věcí. Není prostě jednoduché, aby se sešlo 82 tanečnic najednou. Vše se nakonec podařilo.

Sestava sice nebyla úplná, ale jsou to moc šikovné holky - stihly vše natrénovat a v sobotu 29. září se mohlo vyrazit do Prahy. Nálada byla výborná a atmosféra v sále úžasná. Z celého světa se na tuto náročnou show nominovalo 7 týmů. Naše tanečnice si tanec opravdu užily, vše se jim povedlo a výsledný efekt byl úžasný. Za svůj výkon sklidily jako jedny z mála aplaus celé haly. Do druhého kola postupovaly 3 týmy. Pro nás bylo vítězstvím už jen samotná účast na tomto svátku tance, ale malá jiskřička naděje doutná v mysli vždycky. Vyhlášení výsledků však bylo jasné, ADG nepostoupilo, dle zákulisních informací „těsně“. Náladu nám to nezkazilo, krásný den jsme si užili a svou medaili, i když čokoládovou, dostali všichni. Kompletní výsledky jsme dostali až za 6 dní a až z nich bylo teprve jasné, jaký kousek nás dělil od medaile. Byl to jeden křížek. Jeden křížek na postup, to byl ten rozdíl mezi medailí a čtvrtým místem. Úžasné bylo, že naši skladbu postupovým hlasem podpořily takové taneční velmoci jako je Rusko, Itálie a Polsko. To nás utvrdilo v tom, že ta celoroční dřina měla smysl.  Takže se těšte na naše nové show v roce 2019.

Skladba Ztracená v moři
Celkem tancovalo 82 děvčat na 5 soutěžích,
skladba získala 3x zlato a 1 bronz,
trénovala se 1 rok,
ušilo se, přešilo a upravilo 126 kostýmů,
použilo se celkem 11 rekvizit a
najelo se 1790 km. 

Poděkování
Nic z toho bychom si nemohli dovolit bez finanční podpory našich partnerů, kterými jsou Město Dvůr Králové, Ministerstvo školství a mládeže a Královéhradecký kraj.  Díky patří také rodičům, které své děti podporují nejen finančně, ale fandí jim i na soutěžích. Obrovský obdiv patří tanečnicím za všechnu tu dřinu, holky díky, ale nekecejte tolik na těch trénincích.  A pak tady jsou ty dvě, bez kterých by nic nebylo, naše trenérky Tatiana Karbanová a Pavlína Vaisová, holky díky za Vaši energii.
Eva Žižková

Zdroj: http://adg.kralovedvorsko.cz/sport/tanec/ctvrte-misto-na-mistrovstvi-sveta-v-show-dance-pro-dvorskou-angeles-dance-group.html
© Královédvorsko.cz

Novinky
Sestřih z oslavy 20 let
Sběr fotek a videí ADG
Nadcházející akce
3 srpen
Letní taneční soustředění